! 1870 PTÁČEK MOTÝL BAROMETR STAV !-image

! 1870 PTÁČEK MOTÝL BAROMETR STAV !

Datum vložení: 17.12.2014
Zobrazení inzerátu: 125

Předmět byl nabízen za: 5900 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Velký barometr s teploměrem zakomponovaný do dřevěné kompozice. Bohatě ručně vyřezávaná dřevořezba zdobená četnými florálními motivy listů a květů, dominuje pták sedící na hnízdě s dvěma vejci, a nad ciferníkem motýl na květu. Vše mistrovská hloubková řezbářská práce s velice detailní ojedinělou výzdobou. Taktéž velice kvalitní velká optika o průměru ciferníku 12cm.

Vyrobeno Německo mezi léty 1870-1880, vevnitř optiky značeno iniciály výrobce.

Velký kus o výšce 54cm!

Odborně vyčištěná dřevořezba, znovu přemořená, napuštěná včelím voskem a natřikrát zatáhnutá šelakem - původní originální postup, taktéž odborně vyčištěna veškerá optika, vše plně funkční. Foto č.4 a 5 v původním stavu před restaurátorským zákrokem. Ostatní fota a barvy jsou zcela reálné skutečnosti - foceno při denním světle bez blesku.

Naprosto luxusní dokonalý zrestaurovaný stav.

! NÁDHERNÝ VÝJIMEČNÝ KUS !


V této kategorii vystavuji proto, že tato věc se určitě hodí do loveckých interiérů ke střelným zbraním. Doufám, že tato moje aukce v této kategorii nebude opět vadit nějakému primitivnímu udavači, který si stěžuje na Aukru, že toto do zbraní nepatří. Děkuji za pochopení pracovníkům Aukra a ostatním uživatelům, kteří v této kategorii vystavují.

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii