1kg nepražená káva Brazil Santos zrno, zelená-image

1kg nepražená káva Brazil Santos zrno, zelená

Datum vložení: 19.1.2015
Zobrazení inzerátu: 155

Předmět byl nabízen za: 299 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

1kg nepražené kávy Brazil Santos (zrno)

100% arabica, upražte si vlastní kávu


Zařazení

Země původu:Brazílie
Odrůda:Santos
Typ:100% Arabica
Hmotnost:1 kg
Zpracování:zrnková
Cena:299 Kč

V případě pravidelných nákupů či vetšího objemu nás neváhejte kontaktovat pro lepší ceny!

Brazílie: Santos

Specifikace: nepražená káva Brazílie Santos, 100% arabica

Zelená káva je dnes velmi vyhledávána zejména pro své pozitivní účinky v oblasti hubnutí. Jedná se o nepražená kávová zrna, která jsou narozdíl od těch tradičních pražených tvrdší a zároveň ohebnější. Obsahují také látky, které se právě pražením ztrácejí. Tou hlavní látkou je kyselina chlorigenová,antioxidant, který společně s kofeinem brání vstřebávání cukru a jeho následné přeměně v tuk.

Tato kyselina také může dle tvrzení vědců napomáhat kesnížení rizika vzniku cukrovky, nebo zmenšení celulitidy. U mužů poslouží též ke snížení rizika výskytu žlučových kamenů.

Pražení zelené kávy doma (na pánvi):

Kávu si lze i doma upražit a mít tak zcela svojí originální kávu, není třeba ani složitých metod a stačí se navrátit k základům pražení, kdy se původně káva pražila nad ohněm. V moderní podobě k tomu postačí pánev, na kterou zrna vysypeme, zapneme naplno sporák a za stáleho míchání pražíme, opravdu to nechce podcenit, protože by pak byla z jedné strany spálená a z jiné zase nedopražená. Pro lepší výsledek je možné kápnout pár kapek vody.

Při pražení budou kávová zrna ještě uvolňovat částečně svrchní slupku, kterou je možné foukáním oddělit, pokud jste v kuchyni, doporučuji vyjít na balkón či ven, ať nemáte slupky po celé kuchyni :-) Velmi zajímavé je pak pražení na ohni venku, na grilu, kde můžete foukat a dělat bordel libovolně, zároveň pro návštěvu takto můžete připravit zajímavým způsobem úplněčerstvou kávu.

Příprava zelené kávy jako čaje:

Přípava kávy je také poněkud odlišná. Právě kvůli zvýšené tvrdosti a pružnosti je doporučeno celá zrna zelené kávynejdříve namočit do vlažné vody na půl hodiny až hodinu. Po této době je rozdrťte v hmoždíři, nebo v elektrickém mlýnku, avšak i tak dbejte zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k poškození mlýnku. 1-2 lžičky takto rozdrcené zelené kávy zalijte v hrnkuhorkou vodou. Nepoužívejte vodu vařící, protože by zníčila značné množství látek v kávě obsažených a chuť by také nebyla stoprocentní.


O NÁS

Platba
 • ÚDAJE K PLATBĚ VÁM BUDOU ZASLÁNY NEJDÉLE DO 24 HODIN! (při volbě platba předem na účet)
 • E-mail, který posléze obdržíte, obsahuje číslo učtu, variabilní symbol, konečnou částku a pro kontrolu i znovu vaší adresu.
Doprava
 • Zboží odesíláme do 3 pracovních dnů, obvykle ihned následující den. Jakmile bude zboží odesláno obdržíte informační e-mail, aby jste věděli, že ho máte očekávat.
 • Všechno naše zboží je skladem a zasíláme přímo z ČR, žádný externí sklad z Číny s pochybný dodáním do 20 dní!
 • Každý kus je individuálně zkontrolován před odesláním.
 • Při více objednávkách z našich aukcí, poštovné nesčítáme! Platíte vždy jen jedno poštovné (to vyšší).
 • Při nepřevzetí dobírky Vám bude při následném zaslání účtováno opět poštovné v plné výši!
Hodnocení
 • Předně si velmi ceníme důvěry všech zákazníků, kteří se s námi rozhodli nakupovat, pokud se vaše důvěra proměnila ve Vaše očekávání, budeme velmi potěšeni za ocenění naší práce v podobě kladného hodnocení! Pokud ne, určitě nás neváhejte kontaktovat!
 • Pozitivní hodnocení Vám budou uděleny několik dní po úspěšné transakci (buďte prosím trpěliví) a vždy až po obdržení hodnocení z Vaší strany.
 • V případě nezaplacení posíláme 1-2 e-maily s výzvou pro zaplacení a posléze vyplňuji formulář pro navracené provize.
 • Nezaplacení a následné neodpovídání na e-maily z Vaší strany budou potrestány Aukrem a obdržíte záporné hodnocení, proto prosím, vyhněme se těmto problémům.

Našim cílem je Vaše spokojenost!

Jste velkoobchod? Máte zájem o desítky či stovky kusů? Při objednávce více jak 5ks můžeme nabídnout množstevní slevy, neváhejte nás kontaktovat!

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii