Výhody bezpečné online archivace pro firmy a živnostníky

Podnikatelé, určitě máte vaše smlouvy, faktury a důležité dokumenty pečlivě uschovány, že ano? Víme, že úroveň zabezpečení dokumentů se liší napříč firmami. Živnostníci mají dokumenty nejčastěji uloženy v šanonech doma ve skříni a nebo v digitální podobě ve svém počítači. Zatím co velké firmy si mohou dovolit lepší archivaci dokumentů.

Ukážeme si několik výhod, proč by si měli všichni malí i velcí podnikatelé archivovat své dokumenty pomocí archivujem.cz.

1. Ochrana před ztrátou

Ochrana před ztrátou - Výhody bezpečné online archivace pro firmy a živnostníky

Důležité dokumenty a smlouvy opravdu ztratit nechcete. Bohužel v šanonu v kanceláři se občas může stát, že se někam špatně daný dokument založí a poté se v potřebné chvíli nenajde. Proto je dobré mít dokumenty zálohovány na bezpečném místě.

2. Ochrana před odcizením

Ochrana před odcizením - Výhody bezpečné online archivace pro firmy a živnostníky

Bezpečným místem, které jsme zmínili výše, rozhodně nemyslíme na externím harddisku v kanceláři ředitele. To opravdu není vůbec ideální. Případný zloděj pravděpodobně bude cílit na posbírání co největšího množství takovýchto zařízení i pro jejich lehké zpeněžení. On si přijde v zastavárně na několik stovek, vy ale přijdete o dokumenty v hodnotě řádově vyšší.

Před odcizením vás také nemusí ochránit uložení dokumentů do cloudových služeb. Může se stát, že cloudu někdo prolomí jejich zabezpečení a vaše dokumenty se dostanou do nevhodných rukou. Proto je důležité vybírat si úložiště se šifrováním. Třeba archivujem.cz, kde budou vaše dokumenty uloženy na discích pouze v zašifrované podobě. Pokud by se tedy náhodou stalo, že by data unikla, útočník je uvidí pouze ve formátu, kde nerozluští žádné informace. K rozluštění by potřeboval klíč, který ale vlastníte pouze vy.

Neponechávejte to náhodě. Může se stát cokoliv. Proto je dobré vždy mít důležité dokumenty zálohovány na bezpečném místě jako je archivujem.cz

Proč by si měli lidé archivovat své dokumenty?

Hledali jste nedávno nějaký důležitý dokument, smlouvu, apod.? Prošli jste všechny šuplíky, ale stále nic nenacházíte? Pak je možná škoda, že jste nevyužili služeb archivace. Stačilo poslat email a my bychom vám tento dokument znovu poslali.

Pojďme se podívat z jakého důvodu byste si i vy měli archivovat své důležité dokumenty.

Ochraňte své dokumenty před nenadálou událostí

Ochraňte své dokumenty před nenadálou událostí - Proč by si měli lidé archivovat své dokumenty?

Nikomu nepřejeme nic špatného, ale může se stát. Sousedům nad vámi praskne voda a vytopí vám byt zrovna přes místo, kde máte skříň s důležitými papírovými dokumenty. Ty jsou na vyhození a nepoužitelné. Druhým extrémem je oheň. Může dojít k nějakému zkratu a dokumenty jsou nenávratně ztraceny.

Mnoho lidí si dokumenty uchovává i v online podobě ve svých počítačích, flash discích a externích harddiscích. Ale bohužel to stejně tak není ideální řešení. I toto zařízení může být zničeno jak při vodní havárii, tak i požáru.

Někteří z nás svá data mohou nahrávat i na cloudové služby. Sem tam se ale stane, že tyto cloudové služby nejsou dobře zabezpečeny před hackerským útokem a únikem informací. A rozhodně nechcete mít vaše nejdůležitější dokumenty v rukou, do kterých rozhodně nepatří. Mohou poté nenápadně manipulovat s vašimi daty a nebo je využívat ke svůj prospěch. Tomuto opravdu musíte zabránit.

Jak vám může pomoci naše služba?

Jak vám může pomoci naše služba - Proč by si měli lidé archivovat své dokumenty?

Vaše důležité dokumenty u nás budou v naprostém bezpečí. Využíváme nejmodernější technologie zabezpečení a šifrování. Hesla a klíče máte pouze vy. Pokud by se hacker dostal k dokumentům uvidí je pouze zašifrovaně. Uvidí pouze tzv. rozsypaný čaj v náhodných znacích. K tomu, aby dokázal v dokumentu číst nějaká data, potřeboval by tento váš klíč, který bude v bezpečí u vás doma, nebo ve vaši hlavě.

Z tohoto důvodu jsou vaše data díky archivní službě v mnohonásobně větším bezpečí než v obyčejné cloudové službě.