Archivujem i ceny produktů: Jak vám to pomůže?

Archivujem i ceny produktů Jak vám to pomůže - Archivujem i ceny produktů: Jak vám to pomůže?

Obchodníci si často s cenami dělají opravdu co chtějí. Často skokově cenu navýší, aby ji poté mohli výrazně snížit, byla větší sleva a pro zákazníky bylo zboží atraktivnější. Mnoho podobných praktik z minulosti již nelze provádět a české úřady na tyto manipulace dohlíží a každý podnět prověřují.

Abyste se na podobný příklad nenechali nachytat, je dobré se podívat na historické ceny různých produktů v našem hlídači cen na archivujem.cz.

První uvedený příklad s cenou, která se skokově zvýší (a technicky se neprodal nikdy ani jeden produkt s touto cenovkou) dokáží právě pohlídat cenové hlídače, jako je ten náš. Sledujeme pravidelně ceny jednotlivých produktů. Ano, samozřejmě nepohlídáme 100 % všeho zboží, protože sortiment aktuálně prodávaného zboží je opravdu obrovský. Navíc se produkty neustále mění a s tím i jejich cena. Navíc jsou obchodníci opravdu obezřetní.

V čem historické ceny produktu tedy pomohou?

Nepomohou sledovat ty imaginární ceny, ale dokáží sledovat reálné ceny, za které se daný produkt reálně prodává. Například uvidíte slevu z 20 000 Kč na 15 000 Kč. Sleva 5 000 Kč může vypadat opravdu lákavě, co? Nicméně poté se podíváte na náš portál a zjistíte, že stejný produkt se běžně a dlouhodobě prodává za 15 500 Kč. Což je sice sleva stále 500 Kč, ale oproti původním pěti tisícům je výrazně nižší a sleva na toto zboží již nemusí vypadat až tak lákavě.

Vy si tak díky tomu opravdu můžete rozmyslet, jestli to kupujete za opravdu výrazně nižší cenu, která je propagována.