Atlas krajiny Slovenskej republiky|RARITA-image

Atlas krajiny Slovenskej republiky|RARITA

Datum vložení: 9.5.2015
Zobrazení inzerátu: 179

Předmět byl nabízen za: 2200 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Prodávám knihu atlas krajiny Slovenskej republiky od vydavatelství ESPRIT. knihu jsem dostal jako cenu za vítězství v zeměpisné olympiádě. Chci ho prodat, protože si myslím, že ho nevyužívám a doufám že nový majitel by ho využil mnohem více.

Tento krásný atlas byl publikován roku 2002. V součastnosti už není možnost tento atlas zakoupit, což zvyšuje jeho sběratelskou hodnotu.

Atlas byl zpracován ve formě vázané knihy a některé strany jsou vyklápěcí. Jeho rozměry jsou opravdu gigantické 48x54cm, váha 7 kilo!

Kartografické dílo, které podává komplexní obraz o území Slovenska, na 344 stranách přináší množství informací obohacených o obrazový, fotografický a faktografický materiál. Obsahovou strukturu díla tvoří 10 kapitol: Země a její zobrazení, Vývoj osídlení a mapového zobrazení, Poloha, Prvotní krajinná struktura, Druhotná krajinná struktura, Obyvatelstvo a jeho aktivity v zemi, Přírodně-sídelní regiony, Chráněná území a přírodní zdroje, Stresové jevy v zemi , Země jako životní prostředí člověka.

Jednotlivé kapitoly se dále člení na subkapitoly. Atlas kromě 717 map v měřítkách od 1: 500 000 do 1: 40 000 000 obsahuje i satelitní snímky, ortofotomapy, ilustrace, grafy, trojrozměrné zobrazení, fotografie a reprodukce známých maleb slovenské země. Celé dílo bylo zpracováno prostředky digitální kartografie a GIS. Atlas je současně v slovenčine i v angličtině.

Tato publikace je vhodná i pro vysokoškolské studenty geograficky zaměřených předmětů.

Kniha je nová. Byla doslova jen pár krát otevřená, stav si můžete ověřit i z fotek. Zcela nový atlas stál 2300 Slovenských korun (čili 77 eur), což je s použitím současného kurzu kolem 2150 korun.

Pro další informace a fotky mě kontaktujte na mailu [email protected]

Osobní odběr v Nitře, Šali a v Břeclavi.


Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii