Dům paní Kláry - Péter Nádas-image

Dům paní Kláry - Péter Nádas

Datum vložení: 11.11.2014
Zobrazení inzerátu: 31

Předmět byl nabízen za: 257 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Výbor z povídek maďarského prozaika, dramatika a esejisty Pétera Nádase. Prozaická prvotina, skvělá novela Bible, je nevšední literárně psychologická studie o všudypřítomnosti strachu, který v 50 letech zachvacoval – a křivil – děti komunistických prominentů žijících v chráněných čtvrtích budínských kopců, i o lživosti a vyčpělosti komunistických idejí, které se při střetu s tíživou skutečností rozpadaly v prach. Podobnému tématu, tedy vnímání absurdit a groteskní ubohosti života v 50. letech očima pozorného dětského pozorovatele, jsou věnovány i povídky Zeď a Sanyika, opět zasazené do čtvrti vyhrazené komunistickým pohlavárům. S jistým časovým odstupem se protikladem vyprázdněné mrtvé ideologie a prostého lidského bytí, žitého naplno, zabývá Nádas v plasticky propracované novele Dům paní Kláry, kde jej zachytil na konfrontaci vyhaslé komunistické intelektuálky a její nekomplikované, živočišné služky. V povídce Zahradník se autor politickému náboji vyhnul a podal v ní jímavý obraz dětského zármutku nad ztrátou matky, kdežto v bravurní próze Mínótauros předvedl Nádas svou schopnost absurdního pojetí skutečnosti.

Souhrn
AutorPéter Nádas
Žánrbeletrie
NakladatelstvíNakladatelství Nakladatelství je obchodní jednotka, která má oprávnění vydávat knihy a jiné publikace.Mladá Fronta
Počet stranPočet stran Celkový počet stran knihy.296
Rok vydáníRok vydání Uvádí se rok, ve kterém byla kniha uvedena na trh veřejnosti2003
VýrobceMladá fronta
Rozšířené údaje
JazykJazyk Jazyk knihy, ve kterém je napsána a vydána.český
VazbaVazba Je uveden způsob vázání desek knihy.Pevná s přebalem matná

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii