Gustav Klimt - Mužský akt-image

Gustav Klimt - Mužský akt

Datum vložení: 8.3.2014
Zobrazení inzerátu: 56

Předmět byl nabízen za: 1490 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Poznámka:
Kliknutím na obrázek lze obrázek otevřít v novém okně. Upozorňujeme, že barvy na počítači se mohou odlišovat od barev na skutečném díle. Stav grafiky nemusí být ve stavu grafik, právě vyšlých z tiskárny. Pokud je na obrázku uvedeno číslování grafiky, nemusí toto číslo odpovídat číslu na grafice, kterou skutečně obdržíte.

Gustav Klimt
Mužský akt

Antikvární tisk v nové paspartě 24x30 cm muzeální kvality s černým jádrem z edice Gustava Glucka z roku 1922 podle kresby studie Gustava Klimta kolem let 1904/1905. Vzhledem k vysokým cenám tohoto autora je toto jedna z mála možností, jak si pořídit jeho dílo za slušnou cenu.

Popis díla Strobl : # 1531


Rozměr pasparty: 24 x 30 cm
Rozměr grafiky: 12 x 18 cmGustav Klimt (1862 Baumgarten u Vídně – 1918 Vídeň) byl jedním z nejvýznamnějších rakouských malířů a jeden z nejprominentnějších členů Vídeňské secese.Je známý díky jeho obrazům, nástěnným malbám , náčrtkům a jiným uměleckým předmětům . Klimtovým hlavní tématem bylo ženské tělo. Jeho otec, zlatník a rytec, pocházel z Travčic u Litoměřic. Syn Gustav projevoval výrazné kreslířské nadání a ve čtrnácti letech byl přijat na vídeňskou uměleckoprůmyslovou školu. V roce 1888 Klimt dostal Zlatý Řád za zásluhy od císaře Františka Josefa I. pro jeho příspěvek k nástěnným malbám Burgtheatru ve Vídni. Stal se také čestným členem univerzity v Mnichově a na univerzitě ve Vídni. V roce 1894, Klimt byl pověřen vytvořit tři obrazy pro strop Velké síně na Univerzitě ve Vídni . Nebyla dokončena až do přelomu století, jeho tři obrazy, filozofie , medicína a právní věda byly kritizovány za své radikální témata a materiály a byly nazvány " pornografickými ". Klimt zde proměnil tradiční alegorie a symboliku do nového jazyka, který byl více zjevně sexuální a tím více znepokojující, aby některé z nich. [ 8 ] protestům veřejnosti přišla ze všech stran-politické, estetické a náboženské. Všechny tři obrazy byly zničeny ustupujícími oddíly SS v květnu 1945. Klimtova "Zlatá fáze" byla poznamenána pozitivní kritickou reakcí a finančním úspěchem. Mnoho z jeho obrazů z tohoto období je opatřeno zlatou barvou. Klimt použil zlato v jeho Pallas Athéna (1898) a Judith I (1901), ale nejpopulárnějšími obrazy spojené s tímto obdobím jsou Portrét Adele Bloch-Bauer I (1907) a Polibek (1907 - 1908). V roce 1911 obraz Smrt a život získal první cenu na světové výstavě v Římě. V roce 1918 Klimt zemřel na mrtvici a zápal plic kvůli chřipkové epidemii z téhož roku .

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii