Huaweiswords Waves Katana T10 with Choji Hamon-image

Huaweiswords Waves Katana T10 with Choji Hamon

Datum vložení: 25.2.2015
Zobrazení inzerátu: 75

Předmět byl nabízen za: 15520 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Délka: 100 cm

Nagasa: 72,5 cm

Tsuka: 27 cm

Gitae: Maru

Motokasane: 8 mm

Sakikasane: 5,5 mm

Motohaba: 3,1 cm

Sakihaba: 2,4 cm

Kissaki: 4,2 cm (zvlášť broušené)

Materiál Nagasa: Wolframová ocel s vysokým obsahem uhlíku T10/59-62 HRC

Bod vyvážení: 17 cm od Tsuby

Materiál Tsuky: Same a bavlna

Sageo: bavlna

Tsuba: 8 cm (mosaz)

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Koi-guchi: býčí roh

Hmotnost: 1 kg

Příslušenství: textilní vak na meč

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

Motokasane 8 mm: ANO Hiraniku: NE Haniku: NE

Nabízíme vám další repliku japonského meče katana s nádhernou hamon ve stylu choji, tentokrát s čepelí odlehčenou prostřednictvím dvojitého žlábku futasudž-hi. Vzhledem k velmi masivnímu provedení čepele (motokasane 8 mm), je určen pro častou praxi tameshigiri. Má těžkou, odolnou čepel, která vám bude sloužit po dlouhou dobu.

!Vzhledem k tomu, že se nejedná o linkovou výrobu, mohou se jednotlivé rozměry mírně lišit!

Nagasa: Čepel je vykována v gitae maru a shinogi zukuri z oceli T10, s tvrdostí v rozmezí 59-62 HRC. Po celé její délce se táhne nádherná hamon ve stylu choji. Kissaki je také prokaleno a broušeno zvlášť, s výrazným yokote, tak jako tomu bývalo u původních samurajských mečů. Bod vyvážení je díky masivní čepeli posunut směrem ke kissaki. díky futasudž-hi je však meč poněkud lépe ovladatelný, ale také vyvážený.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva a dekorována prostřednictvím vybroušených kroužků, vzdálených pravidelně několik centimetrů od sebe. Následně byla pokryta mnoha vrstvami, velmi kvalitního klavírního laku, s vysokým leskem v černé barvě. Bavlněná sageo byla provlečena dřevěnou kuriogatou s mosaznými shitodome a následně uváznána okolo saya v tradičním stylu. Koiguchi bylo posíleno býčím rohem proti prasknutí saya. Stejně tak kojiri je tvořeno kusem rohu vodního buvola.

Tsuba: Masivní mosazná tsuba, která byla poměděna a patinována, zobrazuje vlny na rozbouřeném moři. Habaki i seppy jsou vyrobeny z masivní mosazi.

Tsuka: Rukojeť meče byla vyřezána ze dřeva, opatřena vybráním po stranách pro uložení proužků same a následně jí potažena. Poté bylo provedeno velmi pevné tsukamaki ve stylu hinerimaki. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba, opět s vyobrazením mořských vln. Místy jsou vlny zvýrazněny zlacením.


Zboží je zcela nové a nepoužité se 14-ti denní zárukou vrácení peněz a dvouletou zárukou na výrobní vady.

Přečtěte si prosím před objednáním informace „O mě“.

Objednávkou zboží potvrzujete dovršení věku 18 let.

Sledujte prosím i mé ostatní aukce i nabídky v eshopu.

Zboží odesílám na adresu příjemce nejpozději do 2 pracovních dnů, od připsání požadované hotovosti na účet. V případě jakýchkoliv dotazů mě prosím neváhejte kontaktovat.

Při platbě prosím použijte jako VS objednací číslo předmětu a do zprávy pro příjemce uveďte své uživatelské jméno. Děkuji.Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii