JOSEF KUBIZŇÁK - PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ-image

JOSEF KUBIZŇÁK - PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ

Datum vložení: 23.3.2014
Zobrazení inzerátu: 403

Předmět byl nabízen za: 18820 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

ÚŽASNÝ, POHODOVÝ OBRAZ - PODZIM NA ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINĚ. SIGNOVÁN VLEVO DOLE - VIZ FOTO. AUTOREM JE CENĚNÝ A VYHLEDÁVANÝ MALÍŘ JOSEF KUBIZŇÁK.


GALERIJNÍ VELIKOST - ROZMĚRY RÁMU CCA 80 CM X 65 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. VELIKOST SAMOTNÉ MALBY JE 66 CM X 50 CM. OLEJ NA KARTONU S TECHNIKOU VYNECHÁNÍ MALBY V URČITÝCH MÍSTECH OBRAZU A VYUŽITÍ BARVY PODKLADU (KARTONU). PODOBNOU TECHNIKU POUŽÍVAL NAPŘÍKLAD VÁCLAV RADIMSKÝ ( 1867 - 1946 ). CELKOVÝ STAV - VIZ FOTO.


ZEZADU OBRAZU JE OD AUTORA UVEDEN NÁZEV DÍLA, VELIKOST, TECHNIKA, ROK VZNIKU A RAZÍTKO AUTORA - VIZ FOTO.


OBRAZ SE TĚŽKO FOTÍ, NA FOTKÁCH JSOU ODLESKY OD BLESKU, VE SKUTEČNOSTI JE JEŠTĚ HEZČÍ.


OBRAZ BYL NAMALOVÁN V ROCE 1957.


POKUD CHCETE KVALITU, URČITĚ BUDETE SPOKOJENI. JEDNÁ SE O KVALITNÍ DÍLO CENĚNÉHO A VYHLEDÁVANÉHO MALÍŘE, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI. ORIGINALITU PLNĚ GARANTUJI VRÁCENÍM PENĚZ.


V POSLEDNÍ DOBĚ SE NĚKTERÁ JEHO DÍLA OBDOBNÉ VELIKOSTI PRODÁVAJÍ BĚŽNĚ V CENÁCH KOLEM 31.000,- KČ, PODÍVEJTE SE NAPŘÍKLAD ZDE.


Kubizňák Josef ( 2. 2. 1909 - 24.6.1990 )

malíř, grafik, ilustrátor

Narodil se 2. 2. 1909 ve Vysokém Mýtě. Malíř, grafik a ilustrátor ve Vysokém Mýtě. Vyučil se typografii, načež se věnoval malířství. Učil se u prof. B. Wachsmanna v Praze, poté u J. Honsy., prof. Wachy v Brně a J. Haška v Chroustovicích.

Věnoval se převážně krajinomalbě, jako umělec byl však velmi všestranný, známy jsou jeho dřevoryty, kresby, ilustrace i portréty. Ve svém vrcholném období si peníze na živobytí vydělával i malbou církevních obrazů pro výzdobu kostelů.

Vedle svého rodného kraje maloval například v Českém ráji, na Valašsku a na Slovensku.

Jeho obrazy jsou uloženy ve větším množství v Městské galerii ve Vysokém Mýtě, v Městské galerii v Litomyšli i jinde.

Zemřel 24.6.1990 taktéž ve Vysokém Mýtě.

POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL [email protected] CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICIChcete také svůj panel? Registrujte se zdarma na AukroPortal.com!

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii