Josef Nálepa: Portrétoval jsem Salvadora Dalího-image

Josef Nálepa: Portrétoval jsem Salvadora Dalího

Datum vložení: 9.1.2014
Zobrazení inzerátu: 451

Předmět byl nabízen za: 149 Kč
Neprodáno

Popis inzerátuKniha Josef Nálepa: Portrétoval jsem Salvadora Dalího

- Josef Nálepa (1936 – 2012) byl český umělec a sportovec – medailér, kreslíř, sochař – portrétista. Kromě umění se také věnoval sportu, šlo o osminásobného mistra Československa ve vodním lyžování, ve kterém také působil jako reprezentační trenér, létal i na rogalu, kde patřil k průkopníkům tohoto sportu v Československu.

Proslul zejména jakožto sochař–potrétista. Mezi jeho nejznámější busty a sochy patří socha malíře Salvadora Dalího, kterého zpodobnil údajně jakožto jediný na světě. Portrétoval i mnohé československé umělce a známé lidi, mezi jeho pracemi lze nalézt portréty Tomáše Bati, Vlasty Buriana (pamětní deska v Praze-Dejvicích na něktejší Burianově vile), Jiřího Sováka, Miroslava Horníčka, Karla Gotta, Hany Hegerové, Josefa Masopusta (socha na pražské Julisce).

-

1995, 56 stran
Výběr z naší nabídky knih: Beletrie, Biografie, Cestopisy a geografie, Cizojazyčné, Detektivky, Doprava, Dobrodružné, Domácnost, Ekonomika, Erotika, Filosofie, Film a divadlo, Horolezectví, Historie, Historické romány, Komiksy a Čtyřlístky, Kuchařky, Odborné, Mapy a průvodce, Místopis, Motoristická literatura, Náboženství, Poezie, Politika, Příroda, Právo, Pro děti (také pohádky), Pro ženy a dívky, Psychologie pedagogika a sociologie, Sci-fi a Fantasy, Sport, Vojenské, Umění, Učebnice, Zdraví


Antikvariát a starožitnosti, Modelářství, Sběratelství, Staré mapy, Staré pohledy, Myslivost a střelba, Vojenské + Protektorát (Hitler apod.) 1939-1945


Mrkněte také na AUKRO shop - spousta levných knih bez čekání, a to za společné poštovné, stačí kliknout na

Zobrazit všechny aukce prodejce


a v levé části vybrat kategorii která vás zajímá
Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii