Kronika komunistického Československa, 4. díl - Karel Kaplan-image

Kronika komunistického Československa, 4. díl - Karel Kaplan

Datum vložení: 18.8.2014
Zobrazení inzerátu: 35

Předmět byl nabízen za: 556 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Karel Kaplan je bezesporu mimořádnou osobností české historiografie moderních dějin. Jeho výjimečnost nespočívá pouze v obsáhlosti jeho díla, počtu vydaných prací a faktu, že je v cizině nejznámějším českým historikem 20. století, ale především v tom, že je bezkonkurenčním znalcem československých dějin v období, na které se specializuje, tedy mezi koncem druhé světové války a Pražským jarem. Každý, kdo chce provádět výzkum na libovolné téma spadající do tohoto období, musí začít studiem jeho prací. Přesto ale u nás dosud chybí ucelené vydání Kaplanova rozsáhlého díla. Cílem nové edice je znovu vydat nejdůležitější autorovy práce o dějinách komunistického Československa, a to již od roku 1945, kdy komunisté připravovali svoji cestu k moci, až do Pražského jara a událostí po něm bezprostředně následujících. Edice bude zahrnovat jak díla nová, dosud nevydaná, tak reedice prací starších, znovu pečlivě zredigovaných a utříděných. Všechny knihy budou aktualizované o nové výsledky bádání, vybaveny podrobným rejstříkem a krátkými životopisnými medailony všech zmiňovaných osobností.

Souhrn
AutorKarel Kaplan
Žánrnaučná
NakladatelstvíNakladatelství Nakladatelství je obchodní jednotka, která má oprávnění vydávat knihy a jiné publikace.Barrister & Principal
Počet stranPočet stran Celkový počet stran knihy.800
Rok vydáníRok vydání Uvádí se rok, ve kterém byla kniha uvedena na trh veřejnosti2005
VýrobceBarrister & Principal
Rozšířené údaje
JazykJazyk Jazyk knihy, ve kterém je napsána a vydána.český
ISBN80-86598-98-5
VazbaVazba Je uveden způsob vázání desek knihy.vázaná
Váha1220 gramů

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii