přírodní sladidlo Monk Fruit / Budhovo ovoce z USA-image

přírodní sladidlo Monk Fruit / Budhovo ovoce z USA

Datum vložení: 5.2.2015
Zobrazení inzerátu: 736

Předmět byl nabízen za: 98 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Nabízím nové přírodní bezkalorické sladidlo z USA

Monk Fruit / Budhovo ovoce / luo-han-guo

sladidlo je balené v krabičce s 40 sáčky o celkové váze 80g, tedy každý sáček 2g

používá se stejně jako starší typy sladidel např. Sukralosa nebo Stevia

utrhnete sáčku roh a nasypete to do čaje, kávy. studené či horké.

vyrábí ho firma Sweet Additions v USA a prodává síť Aldi USA

detaily viz foto

Budhovo ovoce (luo-han-guo, lat. Siraitia grosvenorii) - trvalá liánovitá rostlina z čeledi Cucurbitaceae (tykvovité) a řádu Cucurbitales (tykvotvaré). Pochází z jižní Číny a severního Thajska. Její zelený plod, který po usušení zhnědne je znám jako arhatovo ovoce, buddhovo ovoce, příp. mnišské ovoce. Druh je pojmenován po britském fotografovi Gilbertu Grosvenorovi. Rostlina je ve volné přírodě vzácná a pěstuje se pro své ovocné plody, ze kterých se připravuje chlazený nebo teplý nápoj. Používá se také v tradiční čínské medicíně. Výtažek z plodů je třistakrát sladší než cukr a používá se jako přírodní nízkokalorické sladidlo.

Rostlina dosahuje výšky 3-5 m a šplhá se po jiných rostlinách díky úponkům, kterými se okolo nich zachycuje. Úzké srdcovité listy jsou dlouhé 10-20 cm. Plody mají tvar koule o průměru 5-7 cm, jsou hladké a mají žlutohnědou nebo zelenohnědou barvu. Mají tvrdou ale tenkou slupku. Obsahují mnoho sladkých semen. Vnitřek ovoce se sice dá jíst čerstvý, ale bežně se ihned po sklizni pomalu suší, neboť se čerstvé těžko skladuje a rychle kazí. Má antioxidační a antivirové účinky.

Buddhovo ovoce, čínsky LUO HAN GUO (Siriatia grosvenori, Fructus Momordicae) je sušené sladké ovoce, pocházející z jižní Číny. Používá se jako náhražka cukru (je 250 až 400 krát sladší než cukr). NEKALORICKÉ ! DOPLNĚK STRAVY.

Z historie: Za dynastie Tchang byl Guilin rozsáhlým útočištěm buddhistů s mnoha kláštery. Ovoce („guo“ znamená ovoce) bylo pojmenováno podle „luohan“ (v Indii se jim říká arhatové) tj. světců, dosáhnuvších nirvány a doprovázejících Buddhu.

Hlavní zaměření:
1. Při bolestech v krku
2. Suchém kašli
3. Ztrátě hlasu
4. Při zácpě

více na :

http://calories-sk.a13s.com/sladidl%C3%A1-luo-han-guo-vs-stevia.html

http://cs.wikipedia.org/wiki/Luo-chan-kuo

http://www.shape.com/healthy-eating/diet-tips/ask-diet-doctor-monk-fruit

http://www.monkfruit.org/

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii