Seagate Laptop Thin SSHD 500GB SSD a HDD dohromady-image

Seagate Laptop Thin SSHD 500GB SSD a HDD dohromady

Datum vložení: 29.5.2015
Zobrazení inzerátu: 122

Předmět byl nabízen za: 1300 Kč
Prodáno

Popis inzerátu

Hybridní pevný disk do notebooku Seagate Laptop Thin SSHD

Přestože ve většině dnešních notebooků najdeme pevné disky jiných výrobců, zabývá se tímto segmentem i jeden z největších hráčů na poli pevných disků - společnost Seagate. Přemýšlíte li o rozšíření diskové kapacity či zvýšení rychlosti pevného disku u svého stávajícího notebooku, řada Seagate Laptop SSHD zcela jistě bude správnou volbou. SSD disky jsou sice většinou rychlejší v zápisu a šetrnější na spotřebu než klasické disky, ale vzhledem k ceně za kapacitu, kterou za ně je třeba utržit, se nevyrovnají této novince, která skvěle kombinuje kladné vlastnosti dvou diskových skupin.

Zvyšte výkon a snižte náklady

S hybridními SSHD disky výrazně snížíte náklady a zvýšíte výkon svého notebooku. SSHD disky nabízí výhody výkonu SSD disků s kapacitou HDD za výrazně nižší cenu oproti SSD diskům. Seagate třetí generace nabízí hybridní pohon za zlomek ceny SSD disků a navíc bude každý počítač běžet nejméně o 20% rychleji ve srovnání s klasickými HDD.

Adaptive Memory Technology (AMT)

Technologie AMT umožňuje disku SSHD dodávat výkon srovnatelný s SSD disky. Technologie Adaptive Memory dokáže na Flash paměť zrcadlit sektory, ke kterým systém nejčastěji přistupuje.

Interní flash paměť

Seagate Laptop Thin kromě klasické mechanické části, která obsahuje datové plotny a čtecí hlavy má ještě 8GB interní flash paměti typu MLC NAND, které se využívá u SSD disků. Díky této paměti co dokáže skvěle spolupracovat s vysoko kapacitní částí, se disk stává rychlejší a méně náročnější na spotřebu energie, kterou ocení hlavně uživatelé notebooků. Na rychlou flash paměť se zaznamenávají data, která se nejčastěji používají a mění, nejvíce se jedná o systémové soubory Windows nebo jiných takto vytěžovaných dat aplikací.

Klíčové vlastnosti

Model Seagate Laptop Thin SSHD samozřejmě patří mezi mobilní disky o rozměru 2.5" (7mm). Nabízí vysokou kapacitu 500 GB a na rozdíl od ostatních disků se tento disk může pyšnit hybridní technologií, která kombinuje vlastnosti mechanických a SSD disků. Mechanické plotny se otáčí rychlostí 5400 otáček za minutu, která patří v mobilní třídě mezi střední. Rychle otáčející plotny jsou doplňuje ještě 64 MB cache paměti. Jako komunikační rozhraní je přítomen konektor Serial ATA třetí generace, tedy SATA 6.0 Gb/s.

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii