SNOPY V LETNÍ KRAJINĚ +++ MALÍŘ MILOSLAV LESNÝ +++-image

SNOPY V LETNÍ KRAJINĚ +++ MALÍŘ MILOSLAV LESNÝ +++

Datum vložení: 12.7.2013
Zobrazení inzerátu: 576

Předmět byl nabízen za: 1990 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

ÚŽASNÝ OBRAZ OD MALÍŘE MILOSLAVA LESNÉHO - SNOPY V LETNÍ KRAJINĚ.


MILOSLAV LESNÝ (1903-1989)


NARODIL SE V PRAZE JAKO NEJMLADŠÍ Z DĚTÍ KNIHAŘSKÉHO DĚLNÍKA. PO MATURITĚ NA ŽIŽKOVSKÉ REÁLCE SI DOPLNIL POTŘEBNÉ PEDAGOGICKÉ VZDĚLÁNÍ A UČITELSKÉMU POVOLÁNÍ POTOM ZŮSTAL VĚRNÝ PO CELÝ ZBYTEK JEHO ŽIVOTA. MĚL OBDIVUHODNOU OBRAZOVOU PAMĚŤ, S TÉMĚŘ FOTOGRAFICKOU PŘESNOSTÍ DOKÁZAL NA PLÁTNĚ REPRODUKOVAT ŘADU MOTIVŮ Z KRAJINY KTEROU DŮVĚRNĚ ZNAL. I KDYŽ NAMALOVAL V PRŮBĚHU LET ŘADU ZDAŘILÝCH ZÁTIŠÍ, JEHO DOMÉNOU BYLA PŘEDEVŠÍM KRAJINOMALBA. UČAROVALA MU PŘEDEVŠÍM KRAJINA VYSOČINY, KTERÁ MU V PRŮBĚHU LET POSKYTLA NESPOČET NÁMĚTŮ A MOTIVŮ PRO ŘADU OBRAZŮ. Z JEHO OBRAZŮ VYZAŘUJE ZVLÁŠTNÍ FLUIDUM, KLID, RADOST, ŽIVOTNÍ OPTIMISMUS. HUDEBNÍ ZÁJMY SPOJOVALY PANA LESNÉHO S PANEM KARLEM ŽÍDKEM. OSOBNĚ SE ZNAL S KRAJINÁŘI KAVANEM A KALVODOU, PŘÁTELSTVÍ JEJ POJILO S ETNOGRAFEM A MALÍŘEM LUDVÍKEM KUBOU, VYSTAVOVAL MJ. S MALÍŘKOU VĚROU VOVSOVOU. VÍCE O AUTOROVI SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

ROZMĚRY RÁMU CCA 50 X 38 CM, RÁM JE ZDOBENÝ, MÍSTY MÁ OTLUKY. KOMBINOVANÁ TECHNIKA - ZŘEJMĚ OLEJ ČI TEMPERA. SIGNOVÁN LESNÝ VPRAVO DOLE - VIZ FOTO. OBRAZ JE ZASKLENÝ. CELKOVÝ STAV VIZ FOTO.

OBRAZ BYL NAMALOVÁN ODHADEM V LETECH 1940-60. JEDNÁ SE O VELMI KVALITNÍ DÍLO SBÍRANÉHO AUTORA, TEDY O VÝBORNOU INVESTICI.

OBRAZ JE ÚŽASNĚ DEKORATIVNÍ, BUDE OZDOBOU VAŠÍ SBÍRKY.


POKUD SE VÁM OBRAZ LÍBÍ A NA AUKCI JEŠTĚ NENÍ PŘIHOZENO, MŮŽETE MI NABÍDNOUT NA E-MAIL [email protected] CENU KUP TEĎ , KTEROU PŘÍPADNĚ PŘIDÁM DO AUKCE. POKUD CHCETE ZASLAT VÍCE FOTEK, SDĚLIT VÍCE PODROBNOSTÍ O OBRAZU, PŘÍPADNĚ SI OBRAZ PROHLÉDNOUT OSOBNĚ, TAKÉ PIŠTE NA VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL.

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICIChcete také svůj panel? Registrujte se zdarma na AukroPortal.com!

Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii