Záludný svět Povídek malostranských - D.Mocná-image

Záludný svět Povídek malostranských - D.Mocná

Datum vložení: 27.11.2013
Zobrazení inzerátu: 250

Předmět byl nabízen za: 99 Kč
Neprodáno

Popis inzerátu

Název / Autor / ilustroval: Záludný svět Povídek malostranských - Dagmar Mocná


Publikace se pokouší o nové čtení kanonického díla. Činí tak za pomoci netradičních zorných úhlů a s nimi souvisejících kulturně historických kontextů, dosud ve vztahu k Povídkám malostranských nevyužitých. Čtveřici zvolených hledisek odpovídají čtyři kapitoly knihy. V první jde o zohlednění kontextu Nerudova publicistického psaní a sledování jeho vlivu na žánrový status vznikajících povídek. Druhá kapitola si na základě srovnání topografie fikčního světa povídek s mapou reálné Malé Strany klade otázku, zda je možné číst je aspoň částečně jako prózu dokumentárního typu - a pakliže ne, jakou funkci v nich dobové reálie mají. Třetí kapitola interpretuje Povídky malostranské v kontextu soudobé humoristické prózy. Čtvrtá kapitola využívá současných naratologických konceptů k charakteristice Nerudova způsobu vyprávění, jímž autor svět Povídek malostranských konstituuje jako zdánlivou starosvětskou idylu, ve skutečnosti však jako území plné puklin, chaosu a temných spodních proudů.


Nakladatelství : Academia


Stav: 1-2, téměř jako nová, nicméně na několika stránkách (cca 10) vpisky nebo podtržený text propiskou - viz foto


1 - Výborný (téměř jako nové, bez poškození knihy a obálky)

2 - Velmi dobrý (drobná poškození - nemusí být detailně popsána, kniha očtena, nebo zažloutlé stránky, razítko uvnitř knihy, obal chybí, zašpiněn nebo trochu ošoupán )

3 - Dobrý (výrazné závady jsou popsány - např. uvolněné předsádky, kniha očtena, obálka natržena většinou více ve hřbetu i jinde, v knize např.něco podtrháno)

4 - Horší stav (velmi výrazné poškození - např. natržené předsádky, natržená stránka, natržený hřbet vazby, uvolněné listy, stopy po polití, obálka silně poškoz.)

5 - Špatný stav (zásadní poškození - např. chybějící listy, roztržená vazba, zbytky obálky)
Přeji Vám příjemné aukce! :)
- PS: Sledujte i mé další aukce nebo navštivte můj shop!
Třeba se vám bude něco hodit :)

Více aukcí = 1 poštovné

než si přihodíte, přečtěte si stránku
pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mne kontaktovat, odpovím co nejdříve rád a všem :-)


Portál Archivujem.cz pouze přebírá inzeráty z jiných portálů, proto nemůže zaručit, že má prodejce předmět stále k dispozici a neprodal ho jinde.

Další inzeráty v katagorii